Grupy parafialne

W niedzielnych Mszach św. mogą wziąć udział

tylko osoby wcześniej zapisane!!!

 

Koronka do Miłosierdzia Bożego 15. minut przed niedzielną Mszą św.

W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

i Msza św.

 

 

 

Nasza parfia

W naszej wspólnocie parafialnej jest miejsce również dla Ciebie.

Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów, lektorów, grup modlitewnych, oprawy muzycznej… Czekamy na ciekawe pomysły i propozycje, byśmy tworzyli jedną rodzinę, i wpierając się wzajemnie, wspólnie kroczyli drogą prowadzącą do zbawiania.

Nasz ksiądz

Ks. Tomasz Sałapata urodził się 8 kwietnia 1974 r. w Stargardzie Szczecińskim. Szkołę podstawową ukończył w Dobrzanach, gdzie mieszkał, następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim.Po zdaniu matury wstąpił do Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 2000 r. z rąk ks. Abpa Juliusza Paetza. Swoją pracę duszpasterską rozpoczął w Szczecinie Zdrojach, po dwóch latach skierowany został do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w centrum Szczecina, gdzie przez ponad dwa lata prowadził zespół wokalny „Serduszka”. Następnie pracował w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, później przez dwa lata pełnił obowiązki wikariusza w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim. W roku 2007 został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Braunschweigu, gdzie przez 8 lat pracował wśród Polonii w Braunschweigu, Wolfsburgu, Salzgitter i Lüneburgu.

Od 01.10.15 przejął opiekę nad Polską Misją Katolicką w Getyndze.

Poradnictwo Rodzinne

Certyfikowani doradcy życia małżeńskiego:

Violetta Miklaniewicz
tel. 015773387391

Elżbieta Boruta
tel. 015224272973

Porady udzielane są bezpłatnie, anonimowo i z zachowaniem pełnej poufności. Korzystając z naszych porad nie muszą Państwo podawać swojego nazwiska.

Rada parafialna

Anna Radwańska-Nowak – przewodnicząca

Hanna Palubicka                 – sekretarz

Violetta Miklaniewicz

Elżbieta Boruta

Regina Sowa

Gabriela Melecky

Wladyslaw Knaga

Mariusz Krakowski

Pawel Wieczorek

Lektorzy

Anna Radwańska-Nowak

Kazimierz Kruszewski

Teresa Kropiewnicka

Aneta Chyżewska

Agata Bonn

Marcin Wojtaszek

Organiści

Mariusz Krakowski

Leszek Belka

Od wielu la grałem na organach w polskiej Misji w Getyndze, Hann. Münden oraz w Osterode i jestem z tego bardzo dumny. W większości grałem pieśni tradycyjne, ponieważ polskie pieśni tradycyjne są znane nie tylko tym, którzy uczęszczają regularnie na msze św., lecz także tym, którzy przypadkowo wstąpią do naszego kościoła. Obecnie czasami zastępuję pana Mariusza, któremu przekazałem funkcję organisty w naszej Misji.

+ trochę muzyki usłyszysz tu

Ministranci

STEFANIE

JAKUB

SEBASTIAN

JAN

KACPER

LUIS