Grupy parafialne

Nasza parfia

W naszej wspólnocie parafialnej jest miejsce również dla Ciebie.

Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów, lektorów, grup modlitewnych, oprawy muzycznej… Czekamy na ciekawe pomysły i propozycje, byśmy tworzyli jedną rodzinę, i wpierając się wzajemnie, wspólnie kroczyli drogą prowadzącą do zbawiania.

Nasz ksiądz

Ks. Tomasz Sałapata urodził się 8 kwietnia 1974 r. w Stargardzie Szczecińskim. Szkołę podstawową ukończył w Dobrzanach, gdzie mieszkał, następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim.Po zdaniu matury wstąpił do Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 2000 r. z rąk ks. Abpa Juliusza Paetza. Swoją pracę duszpasterską rozpoczął w Szczecinie Zdrojach, po dwóch latach skierowany został do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w centrum Szczecina, gdzie przez ponad dwa lata prowadził zespół wokalny „Serduszka”. Następnie pracował w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, później przez dwa lata pełnił obowiązki wikariusza w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim. W roku 2007 został skierowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Braunschweigu, gdzie przez 8 lat pracował wśród Polonii w Braunschweigu, Wolfsburgu, Salzgitter i Lüneburgu.

Od 01.10.15 przejął opiekę nad Polską Misją Katolicką w Getyndze.

Poradnictwo Rodzinne

Certyfikowani doradcy życia małżeńskiego:

Violetta Miklaniewicz
tel. 015773387391

Elżbieta Boruta
tel. 015224272973

Lektorzy

Anna Radwańska-Nowak

Kazimierz Kruszewski

Adrian Kropiewnicki

Jakub Kaluc

Organista

Leszek Belka

Od wielu lat gram na organach w polskiej Misji w Getyndze i jestem z tego bardzo dumny. W większości gram pieśni tradycyjne, ponieważ polskie pieśni tradycyjne są znane nie tylko tym, którzy uczęszczają regularnie na msze św., lecz także tym, którzy przypadkowo wstąpią do naszego kościoła. Gram także w Hann. Munden i Osterode. 

+ trochę muzyki usłyszysz tu

Ministranci

STEFANIE

SEBASTIAN K.

SEBASTIAN

JAN