Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu

25. lutego 2024

Getynga

 1. W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem pokutnym 
w Kościele. Niech to będzie dla nas czas podjęcia pracy nad sobą, która zaowocuje pogłębieniem naszej wiary, walką z naszymi słabościami i głębokim nawróceniem.
 2. Serdecznie zapraszam do wspólnego śpiewu Gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu 20 minut przed Mszą św.
 3. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga krzyżowa. Katecheza dla obu grup dzieci o godz. 16:45.
 4. Pielgrzymów proszę o dokonywanie reszty płatności do Wielkanocy. Proszę też podać przy tej okazji numer dokumentu używanego to podróży oraz datę urodzenia.
 5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to czas swoistych, indywidualnych rekolekcji w ciszy. W naszej parafii droga krzyżowa wyruszy w piątek, 01 marca o godzinie 19.00. Miejsce spotkania Getynga, Vor dem Walde powyżej Zietenterrassen (obok stacji ładowania autobusów).
 6. .„Nasza Wiara” – to nowa forma spotkań w naszej parafii. Krąg Biblijny jako rozważanie i dyskusja nad Pismem św. przyjęła się bardzo dobrze i sporo osób uczestniczy w nim, starając się by to Słowo pisane stało się Słowem Żywym. W tej nowej formie spotkań chcemy skupić się nad abecadłem naszej wiary. Każdy z nas zna Ojcze Nasz, czy 10 Przykazań Bożych, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę, ile mądrości, wskazówek i odpowiedzi na mnóstwo nurtujących nas pytań tam znajdziemy. W naszym zabieganym życiu często nie zatrzymujemy się nad prawdami wiary, czasem ich poznawanie zakończyło się w czasach szkolnych. Skorzystajmy więc z tej nowej propozycji i przyjdźmy, aby być razem i rozmawiać o tym, co ważne w naszym życiu wiarą. Wspólnota zawsze daje nam dużo więcej, a sama wasza obecność stanie się znakiem odpowiedzialnej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (28.02) po Mszy św.
 7. Niech dobry Bóg błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a Maryja wyprasza potrzebna łaski.

Northeim

 1. Na następną Mszę św. do Northeimu zapraszam w sobotę 02 marca o godz. 16.30. O godz. 16.00 nabożeństwo Drogi krzyżowej.
 2. W środę w Getyndze Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga krzyżowa. Katecheza dla obu grup dzieci o godz. 16:45.
 3. Pielgrzymów proszę o dokonywanie kolejnych wpłat na naszą kwietniową pielgrzymkę. Proszę też podać przy tej okazji numer dokumentu używanego to podróży oraz datę urodzenia.
 4. W marcu przeprowadzony zostanie kurs przedmałżeński. Zainteresowane osoby proszę o kontakt w zakrystii.
 5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to czas swoistych, indywidualnych rekolekcji w ciszy. W naszej parafii droga krzyżowa wyruszy  w piątek, 01 marca o godzinie 19.00. Miejsce spotkania Getynga, Vor dem Walde powyżej Zietenterrassen (obok stacji ładowania autobusów).
 6. „Nasza Wiara” – to nowa forma spotkań w naszej parafii. Krąg Biblijny jako rozważanie i dyskusja nad Pismem św. przyjęła się bardzo dobrze i sporo osób uczestniczy w nim, starając się by to Słowo pisane stało się Słowem Żywym. W tej nowej formie spotkań chcemy skupić się nad abecadłem naszej wiary. Każdy z nas zna Ojcze Nasz, czy 10 Przykazań Bożych, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę, ile mądrości, wskazówek i odpowiedzi na mnóstwo nurtujących nas pytań tam znajdziemy. W naszym zabieganym życiu często nie zatrzymujemy się nad prawdami wiary, czasem ich poznawanie zakończyło się w czasach szkolnych. Skorzystajmy więc z tej nowej propozycji i przyjdźmy, aby być razem i rozmawiać o tym, co ważne w naszym życiu wiarą. Wspólnota zawsze daje nam dużo więcej, a sama wasza obecność stanie się znakiem odpowiedzialnej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (28.02) po Mszy św. w Getyndze.
 7. Niech dobry Bóg błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a Maryja wyprasza potrzebna łaski.

Hann. Münden

 1. Na następną Mszę św. zapraszam w niedzielę 03 marca o godz. 15.00.
 2. W środę w Getyndze Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga krzyżowa. Katecheza dla obu grup dzieci o godz. 16:45.
 3. „Nasza Wiara” – to nowa forma spotkań w naszej parafii. Krąg Biblijny jako rozważanie i dyskusja nad Pismem św. przyjęła się bardzo dobrze i sporo osób uczestniczy w nim, starając się by to Słowo pisane stało się Słowem Żywym. W tej nowej formie spotkań chcemy skupić się nad abecadłem naszej wiary. Każdy z nas zna Ojcze Nasz, czy 10 Przykazań Bożych, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę, ile mądrości, wskazówek i odpowiedzi na mnóstwo nurtujących nas pytań tam znajdziemy. W naszym zabieganym życiu często nie zatrzymujemy się nad prawdami wiary, czasem ich poznawanie zakończyło się w czasach szkolnych. Skorzystajmy więc z tej nowej propozycji i przyjdźmy, aby być razem i rozmawiać o tym, co ważne w naszym życiu wiarą. Wspólnota zawsze daje nam dużo więcej, a sama wasza obecność stanie się znakiem odpowiedzialnej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (28.02) po Mszy św. w Getyndze.
 4. Niech dobry Bóg błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a Maryja wyprasza potrzebna łaski.

Osterode

 1. Na następną Mszę św. do Osterode zapraszam w sobotę 9 marca o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15:15.
 2. W środę w Getyndze Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga krzyżowa. Katecheza dla obu grup dzieci o godz. 16:45.
 3. Na naszej stronie internetowej znajduje się zakładka „Filmy”, w której znajduje się nagranie z naszych jasełek. Można subskrybować ten kanał, dzięki czemu będziemy powiadamiani o każdym filmie z naszej misji, który pojawi się w Internecie, a wszystko wskazuje na to, że i w tutaj będzie się sporo działo.
 4. Niech dobry Bóg błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a Maryja wyprasza potrzebna łaski.

Terminy

Drogi krzyżowe w Getyndze

W środy o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 18:00 Msza św. i Droga krzyżowa.

Ekstremalna Droga krzyżowa

01. marca (piątek) o godz. 19,00. Miejsce spotkania Getynga, Vor dem Walde powyżej Zietenterrassen (obok stacji ładowania autobusów).

Droga krzyżowa w Northeimie

w sobotę (02.03) o godz. 16:00.